Prefabrik Konut Fiyatları

Prefabrik konut fiyatları : Şantiyelerde, çadırkentlerde, afet bölgelerinde yapılan yapılar değildir. Prefabrik konutlar kalıcı konutlar olarak kullanılmaktadır. Kişiler prefabrik konutları konteyner konutlar ile karıştırmaktadır, konteyner konutlar standart 3x7 2 odalı olarak üretilmektedir. Prefabrik konutlar ise istenilen metrekare lerde tek katlı veya 2 katlı olarak üretilmektedir. Prefabrik konutlar dört mevsim gönül rahatlığı ile kullanılabilen yapılardır. Yaz aylarında serin kış aylarında ise gayet sıcak olmaktadır. Prefabrik konutlar ülkemiz iklim koşullarına son derece uyumludur.

TEK KATLI PREFABRİK KONUT FİYATLARI

 

İKİ KATLI PREFABRİK KONUT FİYATLARI

 

Bu fiyatlara dahil olan işler
* Prefabrik binanın montajı duvarların birleştirilmesi
* Prefabrik binanın elektrik ve su tesisatı
* Prefabriğin kapılarının ve camların takılması
* Çatının yapılması
* Çatı derelerinin takılması
* Tavanın yapılması ve üzerine cam yünü serilmesi
* İç ve dış boyasının yapılması
* Banyo vitrifiye malzemelerinin teslim edilmesi (lavabo, duş teknesi 80x80, klozet) 

Dahil olmayan işler 
* Prefabriğin nakliyesi ve nakliye sigortası
* Zemin betonu ve zemin şap uygulaması
* Zemin kaplamaları (parke fayans vs malzemeleri ve uygulamaları) 
* TV, internet, USB, Kamera, Güneş Enerjisi vs gibi tesisatların yapılması
* Isıtma tesisatı (kalörifer, doğalgaz vs)
* Personel konaklaması
* İç duvarların ve dış duvarların kaplanması
* Malzemelerin yerinde güvenliği ve korunması
* Mutfak dolabı ve banyo dolabı vs
* Banyo ve mutfak bataryaları

 

Anahtar teslim prefabrik konut.

Türkiye'nin her bölgesine anahtar teslim prefabrik hizmeti vermekteyiz. İster kat üstü anahtar teslim, ister direk üzeri anahtar teslim prefabrik, yapmaktayız. Anahtar teslim prefabrik ev yapılırken, dahil olan işler zemin betonu, bina kurulumu, zemin şap uygulaması, parke, fayans, mutfak dolabı, prefabrik iç dış boyası, elektriği yanıyor suyu akıyor şekilde teslim edilmesi.

Hangi bölgelere prefabrik yapılabilir?

Türkiye'nin her bölgesine prefabrik yapı yapmak mümkündür.

Prefabrik kışın soğuk olur mu?

Prefabrik konutlar veya işyerleri bulunmuş olduğu bölgelere göre yapısal farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıklar çatı eğiminin %30 dan başlaması %50 ye kadar çıkması ile başlar, duvar kalınlıklarından farklılıklar vardır. Duvar içinde kullanılan taşyünü ve straforda farklılıklar vardır. Bina içi ve dışında kaplamalar vardır. Bu gibi etkeler göz önünde bulundurulursa yaz aylarında serin kış aylarında ise prefabrik yapılar sıcak olur. Prefabrik yapılarda dilerseniz odun veya kömür sobası kullanabilirsiniz. Dilerseniz klima ve kombi de kullanabilirsiniz. Bazı projelerde şömine uygulaması da yapılabilir.

Prefabrikten neler yapılabilir?

Prefabrik ev, çelik ev, çelik bina, paslanmaz bina, kurşungeçirmez ev, yanmaz ev, prefabrik okul, prefabrik lojman, prefabrik büfe, prefabrik sağlık ocağı, prefabrik kümes, prefabrik fabrika, prefabrik huzur evi, prefabrik imalathane, prefabrik ahır, prefabrik dükkan, prefabrik tesis, solucan gübresi tesisi, prefabrik hastane gibi her türlü geçici veya kalıcı konutlar yapabiliriz.

Prefabrik Konutlar İçin Ruhsat Nereden ve Nasıl Alınmaktadır?
Prefabrik evlerin yapımlarında yönetmelik hükümleri, imar planı, ruhsat ve ekleri göz önünde bulundurulmaktadır. Ruhsatı almak için başvuru yapılması gereken yerler il özel idarelerinin imar büroları veya belediyelerdir. Ruhsat almak için dilekçe ile başvuru yapılır. Dilekçe eki olarak da statik proje, mimari proje, tapu, elektrik ve su tesisatı projeleri, röperli veya yoksa ebatlı kroki, resim ve hesapları sunulmaktadır. Gerekli bütün belgeler sunulduktan sonra ruhsat alımı yaklaşık olarak 15 günü bulabilmektedir. Yapı inşaat ruhsatı 1 kereye mahsus verilmektedir. Bu nedenle ruhsat alındıktan sonra ilgili projenin 5 yıl içinde tamamlanması gerekmektedir. Bu 5 yıl içinde tamamlanmaz ise süre uzatılabilmektedir. #prefabrikonutfiyatları #prefabrikkonut #prefabrikevfiyatları #prefabrikevler #hazırev